Zpět na výpis novinek

Publikováno: 23.05.2023

Colorácké aktuality

Na divizi Industry plánujeme instalaci rekuperační jednotky, na Automotive máme plné výrobní kapacity a Plastic rozšiřuje výrobu i sklady.

Industry

První velký projekt, který budeme realizovat, je instalace rekuperační jednotky na provoze C3. Touto technologií bychom měli využít až 70 % odpadního tepla, které je momentálně nevyužito. Realizace projektu proběhne v červnu tohoto roku. Po ověření funkčnosti dále připravujeme i rekuperace na provozech C1,2.

Z pohledu vytíženosti výroby jsme se přes pokles objemů na počátku roku dostali do fáze, kdy náš hlavní zákazník IFE avizuje přesun několika projektů z interní lakovny k nám do COLORU. Jde o navýšení výroby zhruba o 30 %, což bude výzva nejen pro výrobní úsek, ale i pro veškerá podpůrná oddělení. Z aktuální situace musíme tuto možnost využít a vyvinout maximální snahu o hladký náběh projektů a splnění požadovaných termínů. Je to pro nás "investice" do budoucna, kterou si zajistíme práci na další roky.

Automotive

Hlavním tahounem oživení české ekonomiky prvního čtvrtletí 2023 byl opět automobilový průmysl, což bylo pro nás velmi pozitivní. Přineslo to naší firmě větší stabilitu a otevřely se nám možnosti v podobě nových investičních záměrů.

Podařilo se nám získat prvního zákazníka z úplně jiného sektoru, než je automotive, a to z oblasti bicyklové mobility. Je to obrovský obchodní i výrobní potenciál pro naši firmu v blízké budoucnosti z důvodů velkých objemů jak pro lakování, tak i lisování. Můžeme se pochlubit, že máme doma již první oficiální projekt na lakování rámů elektrických kol.

Dále jsme v letošním roce implementovali nový interní IT systém, za kterým byla spousta práce a stále se dolaďuje. Za to patří všem velké díky!

Plastic

Kvůli plným výrobním kapacitáma až do konce roku 2025, jsme museli objednat další vstřikolis s uzavírací silou 700T. To nám dává nejen jistotu práce, ale i změny v layoutu výrobní haly, zmenšení výrobního prostoru a s tím související již teď omezené skladovací prostory. Ty se snažíme urgentně rozšířit a doufáme, že k jejich navýšení dojde již tento rok.

Úspěšně máme za sebou zákaznické audity a obhájení auditu VDA 6.1. Dále nás čeká zavedení TISAXu (systém ochrany zákaznických dat), další požadavek automotive, ketrý zabere hodně času hlavně v oblasti IT.

Colorácké aktuality

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: