Automotive lakování

Specializujeme se na povrchovou úpravu mokrým lakováním, především v oblasti automobilového a kolejového průmyslu.
Naše výrobní technologie umožňují aplikaci veškerých možností lakování kovových i nekovových povrchů podle přání zákazníka a splňují náročné technické specifikacím. Naše výrobky vyhovují vysokým požadavkům na kvalitu, které jsou kladeny v automobilovém průmyslu.
Důležitou roli hraje pracoviště pro předúpravu povrchu dílů před lakováním. Důkladně provedená předúprava (3 stupňový systém v manuálních provozech, 4 stupňový systém v robotické lakovně), je základem kvalitního finálního povrchu a dosažení požadované jakosti povrchové úpravy, např. dobré přilnavosti, mechanické odolnosti a tvrdosti.
 

Robotické lakování

Robotizovaná lakovna je zaměřená na lakování exteriérových i interiérových plastových dílů pro automobilový průmysl, který vyžaduje lakování velkých sérií se zárukou stability jednotlivých procesů.
Robotizovaná mokrá lakovna pro lakování ředidlových, ale i vodou ředitelných vrchních laků je vybavena lakovací technologií AFOTEK - lakovací kabinou s klimatizovaným řízením teplot a vlhkosti, vytěkacím a sušícím boxem, lakovacím robotem ABB, barvovým hospodářstvím Lotttman, dopravníkovým systémem Power and Free.

Společnost COLORprofi s.r.o. je subdodavatelem automobilových koncernů, jako jsou  VOLKSWAGEN GROUP,  AUDI , ŠKODA, OPEL, SUZUKI, CITROEN, PEGUEOT, TOYOTA, HYUNDAI, JAGUAR, LAND ROVER
 

Manuální lakování

Předností ručního lakování je flexibilita, možnost lakování různě velkých a tvarově náročných dílů, a to v malých i velkých sériích.
Tyto provozy jsou vybaveny lakovacími boxy s klimatizovaným řízením teplot a vlhkosti vháněného vzduchu, sušícími kabinami, přípravnými pracovišti pro broušení a tmelení a propracovaným dopravníkovým systémem Power and Free.

Hlavním produktem ruční lakovny je lakování dílů pro kolejová vozidla, především dveřních křídel. Tyto projekty jsou specifické individuálními potřebami jednotlivých producentů kolejových vozidel. V oblasti kolejového průmyslu firma spolupracuje se společnostmi Bombardier, Knorr Bremse, IFE-CR, Siemens, Alstom. 

 

 

Colors in hands
of professionals